Jdi na obsah Jdi na menu
 


Just cause

18. 11. 2006

1. Devil´s Drop Zone

Hra začíná seskokem z letadla, v tuto chvíli dostáváte pod kontrolu vašeho hlavního hrdinu, tajného agenta Rica Rodrigueze. Padáte volným pádem na moře, klávesou E si můžete otevřit padák a doplachtit na vyznačený bod na ostrově. Nebo spadněte do moře a na pláž doplavte. Na pláži pomozte Tomovi zabít asi 15 nepřátel a pak si po nich seberte zbraně. Po likvidaci vojáku nasedněte za kulomet v autě, které řídí Tom. Střílejte po všem co vám bude znepříjemňovat vaše cestování až dojedete k betonové blokádě, uprostřed stojí buldozer a brání v cestě. Postřílejte okolní vojáky a s pomocí výbušných sudů se zbavte i buldozeru. Pokračujte v cestě do vašeho prvního safehouse a stále palte po všem co vás bude ohrožovat. Zvýšenou pozornost věnujte vrtulníkům, které po vás střílí rakety a ty vás nejvíce zraňují. Po doražení do safehouse mise končí a vy se můžete volně podívat po ostrově, případně hned vzít další misi.

2. Breakout

Úkol je jednoduchý - vysvobodit politického vězně, vůdce Guerilla, Josého Caramicase. U vašeho safehouse stojí motorka, kterou můžete využit pro cestu k věznici. Cestování vám mohou komplikovat policisté, ale nijak výrazně. U vězení odpalte výbušné sudy k likvidaci hlavní brány a vstupte do vězení. Uvnitř nemá smysl moc nepřátele střílet, protože se objevují stále další a další. Proto rychle seběhněte (skočte) dolů k červeným šipkám a uvolněte Caramicase, které vyveďte ven a sami pak odjeďte na vyznačené místo, tábor Guerilla.

3. Freedom Fighters

Chvíli po splnění předchozí mise se vám ozve Tom a zadá vám pozici kam se máte vydat. Budete osvobozovat dvě města z guvernérovy nadvlády. V prvním městě zabíjejte policisty a ničte blokády pomocí granátů, vždy jsou tři a na konci pak jen vyměňte vlajku a město je ve vládě Guerilly. Další město je pár kilometrů dále, takže se tam vydejte. Opět opakujete ten samý postup jako před chvílí akorát teď můžete blokády ničit pomocí časované C4. Vždy ji jen položte před bariéru a utečte do bezpečné vzdálenosti. Na konci všeho ničení zase jen sundejte vlajku guvernéra a pověste jinou. Nějak podobně mohou vypadat vedlejší mise, ale mají i jinou náplň. Odemkl se vám také nový safehouse.

4. The San Esperito Connection

Drogový dealer Franco Alifano přijel do San Esperito setkat se svými kontakty z kartelu Rioja. V tuto chvíli je ubytován v místním hotelu asi 3km od vaší současné pozice. Vydejte se tedy na označené místo, jakmile budete poblíž hotelu (asi 200m) Franco opustí hotel se svou ochrankou (auto před a za jeho autem). Nejlepší je asi dostat co nejvíce vedle něj a zmáčknout klávesu pro Stunt Position, přeskočte na jeho auto a vyhoďte jej ven. Pak ho dorazte nebo přejeďte. Jeďte do druhého hotelu pro ukončení mise.

5. Test of Loyalty

Nyní vás čeká test loajality u kartelu Rioja, vaše první mise je zničit dvě sila. Dostanete na dvě C4 na ruční odpal. Na daném místě si uvolněte cestu k silům a položte obě výbušniny. Odpalte a pak na druhé straně seberte náklaďák s bednami koky. Náklaďák dovezte na určené místo, ale musí v něm zůstat alespoň dvě bedny. Cestou na vás budou stále otravovat chlapíci ve fialovém. Klidně si vždy zastavte, vystupte a zabte pronásledovatele. Cesta je docela dlouhá, takže buďte opatrní, protože náklaďák není nezničitelný a musíte dovést minimálně dvě bedny. Na konci trasy pak jen zaparkujte do skladiště.

6. Good Cop, Bad Cop

Vašim úkolem je zlikvidovat šéfa místní policie Velasca. Poblíž zadání mise je člun, kterým doplujte v Velascově lodi. Vstupte na loď bočními schody. Zabte ochranku v podobě číšníka s brokovnicí a pak samotného Velasca, který je označován červenými šipkami. Vydrží trochu více než klasičtí protivníci, ale nijak moc se to neprojeví. Po jeho likvidaci zmizte z lodi a nasedněte za kulomet na lodi, která pro vás přijela. Po celou cestu do bezpečí (asi 3km) vás budou obtěžovat vrtulníky a lodě, takže kulomet využijete. Vrtulníky si opět trochu více hlídejte, protože po vás střílí raketami. Získáte nový safehouse, kde je i vznášedlo.

7. Some Like it Hotter

Další člověk co stojí v cestě je generál Jose Durango. Tento muž většinu svého času tráví na vojenské základně, ale každou noc jezdí do jistého podniku užít si s hezkými slečnami. Vydejte se tedy na jeho základku, jakmile bude pár set metrů od ní, tak Durango vyjdete ve své limuzíně se svou ochrankou. Limuzínu jakkoliv zastavte, třeba přeskočte z auta na auto apod. Zjistíte, že Durango v limuzíně není, tudíž už musí být na svém oblíbeném místě, jeďte tam. Cestou na vás budou útočit vojáci, hlavně z aut a také vás bude obtěžovat vrtulník. Můžete se zkusit dostat do vrtulníky pomocí zbraně, která se vrtulníku zachytí a pak se klávesou Shift přitáhnete. Tak či tak se dostaňte k podniku El Voldán, tady zabijte Duranga, který se vám bude snažit utéct do džungle, ale marně.

8. Brothers in Arms

Po animaci nasedněte do helikoptéry a leťte za Esparanzou. Nasedněte s ní do auto a jeďte na místo předání. Překvapivě se jedná o past a po marném pokusu Esparanzu zabít dodavatelé ujíždí pryč. Nasedněte od auta a sledujte označenou dodávku, zastavte ji nebo ji zničte a popřípadě pak zabte Sancheze. Nebo nasedněte za kulomet na autě a Esparanza bude řídit.

9. River of Blood

Musíte zničit tři nádrže, které za chvíli odváží vlak. S pomocí nachystaného vznášedla jeďte na určené místo, po malé chvíli vám naskočí časový limit (necelé 4 minuty). Na daném místě vystupte až co nejblíže předku vlaku. Likvidujte nepřátelé (pozor na ty s bazukou) a hlavně zničte tři nádrže dříve než vlak vjede do tunelu. Jakmile se vám toto podaří, tak nasedněte do vznášela nebo do některé z lodí a plujte pryč do úkrytu. Budou vás pronásledovat helikoptéry, takže se snažte co nejvíce vyhýbat raketám.

10. Field of Dreams

Na prokázání síly máte zničit pole kde se pěstuje koka. Kousek od zadání je nachystána helikoptéra, odleťte na koková pole. V okolí polí vidíte na radaru červené a černé tečky. Červené tečky značí pole, která máte zničit. Černé tečky vám značí pár dopravních prostředků s pomocí kterých si můžete misi ulehčit. Jsou to například náklaďáky s chemikáliemi nebo rozprašovače na letadle či malém traktoru. Tyto prostředky můžete a nemusíte využít. Pokud ano tak s nimi zaparkujte na červeně vyznačeném bodě na poli. Tam zastavte s autem a odpalte sudy s pomocí C4 nebo granátů, popřípadě používejte rozprašovače. Pokud tyto prostředky nebudete využit nebo vám dojdou, tak pole ničte granáty a C4 (nejlépe opět položit na červený bod). Nezapomínejte sbírat náboje, granáty a lékárničky po padlých nepřátelích. Po zničení všech polí se vraťte na místo briefingu.

11. Broadcast News

José Caramicas chce v rádii pronést řeč o své revoluci a vy máte zajistit, aby ho nikdo nevyrušoval. Stanice rádia má tři vchody, hlavní vchod, východní a západní bránu. Vojáci budou postupně chodit v tomto pořadí - východ, hlavní brána, východ a pak západ. Proslov trvá necelé 2 minuty, po jeho skončení máte strhnout vysílací anténu. Na místo kde končí červené šipky položte jednu C4 a odběhněte do bezpečné vzdálenosti.

12. Love Is in the Air

Podle vše je mezi horami Teleso a Gabriel umístěné lékařské středisko, ale ve skutečnosti místo, kde Mendoza vyrábí zbraně hromadného ničení. Připravenou helikoptérou se dostaňte co nejblíže označenému místu a pak dostanete úkol položit zde 3 satelity. Snažte co nejrychleji dostat na zem, protože vás pravděpodobně sestřelí. Všechna tři místa kam máte položit satelity jsou ve velkém výškovém rozdílu. Pokud jste tedy přistály někde výš, tak můžete na nižší body seskočit s pomocí padáku. Nejvýhodnější je asi přistát na střeše budovy, kde máte dát jeden ze satelitů. Místo, které je nejvýše položeno si nechte až nakonec. Bude na vás útočit spousta vojáku, tak si hlídejte zdraví. Jakmile umístíte všechny satelity pokračujte do budovy kousek od vás, abyste přeprogramovali rakety. Jestli jste si nechali nejvyšší místo kam položit satelit až nakonec, tak budova, ve které je panel na přeprogramování je od vás necelých 100 metrů. Pak je skočte ze skály a mise končí animací.

13. I’ve Got the Power

Úkolem je odříznout San Esperito od elektřiny, takže musíte zlikvidovat elektrárnu v San Pedro. Elektrárna je kousek od vás, ale je přehnaně moc strážena, tudíž bude asi nejednoduší vzít si letadlo nebo helikoptéru z blízkého letiště. Vyskočte z vrtulníku nebo letadla na elektrárnu, budete mít označené tři body. Na tyto body stačí položit C4 nebo hodit granát. Jeden z nich položen úplně na zemi, takže vám bude stačit i granát z bezpečné vzdálenosti. Vojáků je zde opravdu hordy a navíc ještě bojový vrtulník, nesnažte se jej sestřelit, protože by za chvíli zase přiletěl další. Případně se pokuste na vrtulník přitáhnout a ovládnout ho. Nebo zkuste vrtulník ukrást na některé z bojových základen před misí, protože můžete s pomocí jeho raket likvidovat elektrárnu. Po zničení elektrárny se vydejte na označené místo, reaktor. Zde zničte reaktor a během 60 sekund se snažte dostat co nejdále z tohoto ostrova.

14. Guadaicano Choo Choo

Po spuštění mise chvíli počkejte, přiletí pro vás vrtulník. Po animaci jej dostanete pod kontrolu a leťte za vlakem. Musíte zničit všechny zásobníky s raketami. Zní to jednoduše a také to tak docela je. Komplikovat to budou jen vrtulníky za vámi co po vás budou střílet a SAM zbraně z vlaku, ale nijak vážně vás neohrozí. Kontejnerů s raketami je přesně 25 a všechny je zničte raketami z vrtulníku. Poté co zlikvidujete skoro celý vlak, vyletí Kleiner ve své mini helikoptéře a bude se vám snažit utéct. Jakmile to uvidíte před vámi se objeví dva bojové vrtulníky, které hned sundejte a pak jděte po Klinerovi. Neustále do něj střílejte raketami a helikoptérami za vámi se nenechte znervóznit. Pokud byste začali hořet, ale Kleiner už byl skoro mrtev, tak stále střílejte a pak před explozi vrtulníku vyskočte ven. Je jedno jestli s padákem nebo ne, mise skončí hned po explozi Klinerovovi helikoptéry.

15. Some Enchanted Evening

Na ostrov přiletí bratři Luis a Tomaso, synové prezidenta Mendozy. Zabte pilota helikoptéry a pak seberte helikoptéru, kterou měl pilot původně řídit. Doleťte na letiště a zlikvidujte zde oba bratry. Nazpátek do bezpečí odleťte nejlépe stejnou helikoptérou. Dostane nový safehouse, kde budete mít tuto helikoptéru.

16. Streets of Fire

Tato mise je velice jednoduchá, prostě si vemte nějaký vůz a jeďte k bance. Ukradněte dodávku s penězi a jeďte na místo poblíž zadání mise.

17. Dismissed Without Honors

Esparanzu uvěznili. Na určeném místě se sejděte s partyzány a pomožte jim s ochrankou okolo vězení. Pak si s pomocí granátů nebo C4 udělejte cestu do vězení. Uvnitř všechny pozabíjejte a vyprovoďte Esparanzu. Policista Carmona se vám bude snažit ujet, buď jeho auto zlikvidujte nebo ho z něj jen dostaňte.

18. Sink the Buccaneer

Agentura se domnívala, že už zničila všechny zbraně hromadného ničení, ale bohužel se zmýlila. Vyplujte tedy připraveným člunem na dané místo a na malé základně seberte tři kufříky s kódy. Dávejte si velký pozor na bojové helikoptéry. Po sebrání kufříků si buď jeden bojový vrtulník přivlastněte, doleťte na určenou loď a seskočte na ni. Nebo dojeďte na vyznačené místo a kousek je černá tečka, která značí vodní skútr. S pomočí skútru se také můžete dostat na loď, v okolí lodi jsou podvodní miny, takže dávejte pozor. Tak čí tak se nějak dostaňte na loď a zničte tři vchody do kontejnerů, která ještě skrývají panel. Kryt kontejneru odpalujte granáty a pak je zadejte kódy do panelu. Po zadání všech kódů máte 18 vteřin na to se dostat z lodi.

19. Taking Out the Garbage Vol. 1

Prezident Mendoza se schoval na svůj soukromý ostrov, který je zatraceně dobře střežen. Musíte se dostat na ostrov a pokusit se Mendozu najít. Tato mise je asi nejobtížnější z celé hry. Plně se na ni vybavte a jděte na místo briefingu. Po spuštění mise pro vás přiletí helikoptéra a budete seznámeni s tím co se bude dít. Poté co skončí video se ocitnete ve vzduchu, po dopadu do vody si pomocí PDA zavolejte vznášedlo nebo seberte nějakou okolní loď. Vaším prvním úkolem je na ostrově najít Mendozův palác. Je skoro ve středu ostrova, takže jej není těžké najít. Cestou na ostrov na vás budou utočit bojové vrtulníky apod. Na ostrově tomu nebude jinak, jen se ještě přidá spousta vojáků. Na mapě můžete vidět cestu, která má tvar do oblouku a je po vaší straně co přistanete. Na této cestě se odehravé skutečně hotové peklo. Jsou zde různé tanky a auta s děly, jedno z nich si ukradněte a vydejte se k paláci. Snažte se jet co nejrychleji a co nejvíce manévrovat. Helikoptéry se vás budou snažit zničit, ale musíte to nějak projet. Nebo se pokuste dostat do bojové helikoptéry a co nejrychleji leťte k paláci a palte co to dá do tanku, který je primární cíl. Po zničení tanku buďte ve vrtulníku nebo v pancéřovém autě, proběhne krátké video, kde Mendoza uniká ve svém mini vrtulníku a udělá se checkpoint. Pokud jste v autě tak jeďte na určené místo, cesta je docela dlouhá, ale snažte se ignorovat všechno kolem vás a střílejte jen po tom co na vás útočí. Držte se mapy, protože je to jediná cesta, která na dané místo vede. Jeďte opatrně, protože cesta je poměrně hodně klikatá a lehce byste mohli spadnout. Jakmile se přiblížíte vile, tak vyjeďte po betonové cestě a dostanete další úkol. Pokud ovšem máte helikoptéru, tak na místo velice rychle doleťte a cestou sundejte pár protivníků. Uvidíte další video ve kterém Mendoza opět uniká. V této misi už se na Mendozu vykašlete, protože už to začíná být nebezpečné. Vyjděte co nejvýše na vilu, seskočte padákem dolů, doplachtěte na označené letiště a na bodě potvrďte. Máte možnost hru uložit.

20. Taking Out the Garbage Vol. 2

Agentura pro vás má překvapení, na letiště vám dostane stíhačku jen pro vás. Takže neváhejte, nasedněte do ní a vzlétněte. Je zde totiž důležitější věc a to tři vypuštěné rakety, které směřují na San Esperito. Máte přes sedm minut na to je zničit. Snažte se s stíhačkou létat v klidu ať se vám dobře míří. Opět po vás půjde několik helikoptér, ale moc se jimi nezabývejte a soustřeďte se na rakety. Zničte je pálením ze stíhačky, jak rychle je zničíte záleží jen na vás.

21. Taking Out the Garbage Vol. 3

Tato mise je poslední, takže s chutí do toho. Pokračujete ve stíhačce a musíte doletět letadlo, ve kterém je Mendoza. Letadlo je asi 8km vzdálené, takže se trochu proletíte a cestou vám budou zpříjemňovat stíhačky z prezidentovy ochranky. Přibližte se co nejvíce letadlu a trochu leťte nad něj. Pak ze stíhačky stiskněte F pro pozici na přeskok a nad letadlem mezerním přeskočte na letadlo. Pokud jste vše udělali správně, proběhne krátký loading a budete v letadle. Checkpoint. Zabijte pár vojáku a běžte zabít Mendozu. V následující krátké animaci uvidíte jak Mendoza dělá machry a následně skočí z letadla. A vy pochopitelně zatím skočíte za ním, ocitáte se padající ve vzduchu. Kombinujte volný pád s plachtěním padáku, abyste se k němu dostali asi na deset metrů. Jen co se vám to podaří, stiskněte klávesu E a uvidíte co se stane když naštvete Rica Rodrigueze...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář